PINTA Barrel Brewing

PINTA Barrel Brewing to browar specjalizujący się w piwach starzonych w drewnie i piwach dzikich. Naszym zadaniem było stworzenie identyfikacji wizualnej marki i zaprojektowanie opakowań. Logotyp i etykiety powstały we współpracy z tatuatorem i lustratorem Jakubem Sokólskim. Tożsamość wizualna marki wynika z charakteru produktów i ma podkreślać ich pozycjonowanie w segmencie piwa rzemieślniczego premium.

Mimo, że PINTA Barrel Brewing jest projektem zainicjowanym przez Browar PINTA, to nowa marka nie korzysta z rozwiązań graficznych wypracowanych przez nas dla liderów polskiego craftu. Co ma podkreślać niezależność PINTA Barrel Brewing.

Layout opakowań czerpie ze świata mocnych alkoholi, ale inspiracje nie dominują projektu. Naszym celem było stworzenie nowoczesnej i dojrzałej identyfikacji, która będzie atrakcyjna dla konsumentów zaznajomionych ze światowym poziomem w tym segmencie rynku. Wybór ilustratora z doświadczeniem w sztuce tatuażu, koncept morfingu motywów graficznych oraz pomysł na kolorystykę serii etykiet składają się na sukces opakowań PINTA Barrel Brewing – dobrze przyjętych przez grupę docelową marki.