Browar PINTA – rebranding

Nawiązanie współpracy z browarem, od którego zaczęła się piwna rewolucja w Polsce było dla nas dużym sukcesem i zawodowym wyzwaniem. Mogliśmy uczestniczyć w niezwykle ważnym rebrandingu – zarówno dla PINTY, jak i całego polskiego rynku piwa.

Rebranding identyfikacji wizualnej PINTY miał miejsce przy okazji 10. urodzin Ataku Chmielu i wiązał się z odświeżeniem etykiet klasycznych pozycji z portfolio browaru. Jednak dla nas był to dłuższy proces, który doprowadził nas do rozwinięcia linii piw regularnych. Równolegle powstawały też zupełnie nowe linii produktowe, sezonowe lub typu in-out.

Podchodząc do odświeżenia opakowań postawiliśmy sobie dwa ważne cele – wybicie samej marki i znalezienie wspólnego języka graficznego dla etykiet, które powstały na przestrzeni dekady. Niezwykle ważnym kryterium oceny naszej pracy – zarówno po stronie browaru, jak i agencji – było zachowanie ciągłości. Fani PINTY musieli bez trudu zidentyfikować na półce swoje ulubione piwa. W efekcie powstały etykiety w 100% odnoszące się do swoich poprzedniczek, ale zbudowane na zasadzie syntezy poprzednich grafik. Wierzymy, że takie podejście wyróżniło PINTĘ w sklepach i nadało marce nowej mocy.